Často se ptáte...

Protože máme plné ruce práce s výrobou skříněk, polic, držáků, židlí, stolků, knihoven, postelí a dalších jedinečných kousků z trubek a dřeva, přečtěte si, na co se ostatní zákazníci ptají. Třeba zde najdete i svou otázku a budete mít rychleji jasno.

Ano, veškeré naše svítidla jsou zapojována kvalifikovaným technikem dle aktuálních platných českých norem. Každou lampičku zvlášt odzkouší revizní technik a vystaví prohlášení o shodě. Naše výrobky jsou označovány výrobním štítkem a logem CE. Vaše bezpečí je pro nás na prvním místě.

Trubky a tvarovky jsou z výroby lehce mastné. Před další povrchovou úpravou je nutné je odmastit, jinak na nich nebude držet barva. K odmaštění lze použít ředidlo S6006 nebo jiná ředidla pro olejové barvy.
My k odmaštění používáme ekologický vodou ředitelný odmašťovač ETERNAL.

Pracujeme s průměry 1/2“ (21,3 mm), 3/4" (26,9 mm), 1“ (33,7 mm), 5/4“ (42,4 mm), 6/4“ (48,3 mm) a 2" (60,3 mm).

 • Průměr 1/2" je nejpoužívanější, hodí se téměř na vše (knihovny, police, doplňky, garnýže, konferenční stolky).
 • Průměr 3/4“ se nejvíce používá při stavbě šatních systémů a věšáků určených pro věšení ramínek na kabáty. Také jsou z něj praktická madla na ručníky. Dále se používá v kombinaci s 1/2" u konferenčních stolků. Případně z něj jdou také stavět knihovny a policové stěny.
 • Průměr 1“ se velmi hodí pro stavbu postelí a jídelních i pracovních stolů, je stabilní (nepruží).
 • Průměry 5/4“, 6/4" a 2" se využívají jen okrajově většinou pro designové instalace, výčepy atd.

Tento problém nastává najčastěji když potřebujete trubku napasovat mezi dvě stěny, nebo mezi sloupy, potřebujete přesný rozměr a ten s největší pravděpodobností u nás nenajdete.

Pak Vám doporučujeme nás kontaktovat, trubku Vám uřízneme přesně na míru. Doporučujeme o 3-4 mm kratší než je rozteč stěn (sloupů) pro lepší manipulaci. Pomocí pootočení přírub se na požadovaný rozměr dostanete až ve chvíli kdy budete mít trubku s přírubami na požadovaném místě.

Nejčastěji trubky opatřujeme patinou. Jedná se o speciální povrchovou úpravu, po které trubky vypadají jako použité. Z nových děláme staré. Na poptání trubky dokážeme opatřit jakoukoliv povrchovou úpravou včetně práškového lakování. Nově stříkáme trubky kovovým práškem v odstínu mosaz a měď.

Ano, staré trubky vykupujeme a dále zpracováváme. Výrobky ze starých trubek ale nemůžeme zařadit do stálé nabídky. Jsme velmi omezeni tím, co zrovna seženeme. Staré trubky se získávají z rekonstrukcí rodinných domů, kde se ty pozinkované mění za plastové. Staré trubky jsou vždy v pozinku s patinou zubu času, nejdou sehnat s jinou povrchovkou.
V 80% pracujeme se smrkovou spárovkou. Je velmi tvárná a jdou s ní dělat krásné věci. Opalovat, zestařovat, kartáčovat atd. Dále je možné vyrobit police a stolové desky z dalších českých dřevin (dub, buk, jasan, javor, bříza, hrušeň, ořech, třešeň atd.) Od května 2020 jsme do stálé nabídky zařadili i výrobu polic a stolových desek ze starých rozbitých palet. Výrobky z palet budeme postupně zařazovat do stálé nabídky našich výrobků.
 1. Rozmyslete si rozměry, povrchovou úpravu a dřevo, k popisu přiložte fotografie vašeho interiéru, kam poptávanou věc chcete umístit a případně inspirace, ze kterých vycházíte. To vše pošlete na e-mail tomas@ideaface.cz. My vám co nejdříve odpovíme s případnými doplňujícími dotazy.
 2. Po doplnění detailů pošleme do 4 pracovních dní orientační nabídku.
 3. Po schválení nabídky vás kontaktujeme a domluvíme další postup. U výroby knihoven a policových stěn se spolu domluvíme na zaměření na místě. Zaměření je ZDARMA. Na zaměření s sebou můžeme vzít vybrané vzorky dřeva a trubek. Po zaměření vám připravíme výrobní výkresy, na kterých doladíme detaily. Podle výkresů spočítáme přesnou cenu. To zabere cca 1–2 týdny.
 4. Po konečném odsouhlasení vám vystavíme zálohovou fakturu. U menších věcí, které zasíláme dopravcem, je na celou částku bez dopravy. U věcí, které osobně instalujeme, platíte 60 % z ceny výrobku předem.
 5. Po připsání peněz na náš účet se pouštíme do výroby, která dle náročnosti zabere 4–7 týdnů.
 6. Po dokončení výroby vás kontaktujeme a domluvíme se na dopravě nebo termínu instalace.
 7. Doplacení zálohy ve výši 40 % + instalace proběhne až po úspěšném dokončení. Zašleme vám fakturu se 7denní splatností.

Ano, workshopy zajišťujeme.
Jsou 2 možnosti:

 1. Workshop přivezeme k vám. Dovezeme vše potřebné a rozbalíme to klidně na louce. Tyto workshopy jsou vhodné hlavně pro rodiny s dětmi. Jde o základní seznámení s materiálem a jak se s ním pracuje. Na takových workshopech záleží hlavně na fantazii účastníků, vznikají různé postavičky lidí, zvířat, stojánky, autíčka, skulptury, ...
  Ideální pro rodinné festivaly, školky a školy.

Nově je možné do vzniklých instalací zavést i vodu, zvlášť v letních měsících je to výtané zpestření 🙂

 1. Vymyslíte si co byste si rádi vyrobili (nábytek, zahradní sprchu, instalaci, …).
  My připravíme materiál a vy přijedete k nám do Pevnosti Josefov, kde si pod naším dozorem danou věc vyrobíte. Obvykle to bývá na dva dny, nocleh a stravování zajišťujeme v našem areálu. Na večer připravíme posezení u vína s rautem. V rámci workshopu se můžete potkat s dalšími tvůrci, kteří v areálu umělecké kolonie Bastion IV působí, jako například akademický sochař Petr Novák z Jaroměře, měditepec Vojta Jirásko, dřevořezbář Jan Paďour, a navštívit jejich galerie. Více o umělecké kolonii na www.bastion4josefov.com.
  Ideální pro firmy, instituce i teambuldingy.