Výroba nábytku na zakázku

Potřebujete do domu něco speciálního? Něco, co budete mít jen vy a nikdo jiný na světě? Pak vám rádi vyrobíme jedinečný kousek nábytku na zakázku. Napište nám svou představu a my vám navrhneme řešení.

Všechno je vyrobitelné. Proto se nebojte snít.

Nabídka, zaměření a prezentace vzorků je ZDARMA.

Po domluvě možná doprava i instalace přímo od nás.

Zakázková výroba krok za krokem

Jak postupovat, když chcete vyrobit něco z naší dílny na míru svému domovu? Stačí jít po jednotlivých krocích.

ideaface-zakazkova-vyroba-1

1. Vše pořádně promyslete

Rozmyslete si rozměry, povrchovou úpravu a dřevo. Vše popište do e-mailu a přiložte fotografie svého interiéru, kam poptávanou věc chcete umístit a případně připojte i fotky nebo odkazy na inspirace, ze kterých vycházíte. E-mail odešlete na poptavka@ideaface.cz. Co nejdříve vám odpovíme a případně se doptáme na další informace, bez kterých se neobejdeme.

ideaface-zakazkova-vyroba-2

2. Pošleme vám nabídku

Po doplnění všech detailů vám do 4 pracovních dnů zpracujeme a na e-mail zašleme orientační nabídku.

ideaface-zakazkova-vyroba-3

3. Plácneme si

Jakmile odsouhlasíte naší nabídku, kontaktujeme vás s dalším postupem. U výroby knihoven a policových stěn se spolu domluvíme na zaměření na místě. Zaměření je ZDARMA a vezmeme s sebou vybrané vzorky dřeva a trubek. Po zaměření vám připravíme výrobní výkresy, na kterých doladíme detaily. Podle výkresů spočítáme přesnou cenu. To zabere cca 1–2 týdny.

ideaface-zakazkova-vyroba-4

4. Záloha

Po finálním odsouhlasení vám vystavíme zálohovou fakturu. U menších věcí, které zasíláme kurýrem, je na celou částku bez dopravy. U věcí, které osobně instalujeme, platíte 60 % z ceny výrobku předem.

ideaface-zakazkova-vyroba-5

5. Pouštíme se do výroby

Hned, jak přijdou peníze na účet, pustíme se do výroby. Ta je podle náročnosti nábytku 4-7 týdnů.

ideaface-zakazkova-vyroba-6

6. Doprava i instalace

Jakmile všechno domontujeme, dáme vám vědět a domluvíme se na odeslání nebo na termínu odvozu a instalace přímo u vás.

ideaface-zakazkova-vyroba-7

7. Doplatek

Všechno stojí? A líbí se? Tak je čas na novou fakturu s částkou, která zbývá k doplacení. Na její uhrazení budete mít 7 dní.

ideaface-zakazkova-vyroba-8

8. Ohodnoťte nás

Uf. Všechno proběhlo v pořádku, nábytek stojí a dělá radost. Zbývá už jen napsat nám hodnocení. Jak se vám nový kousek nábytku líbí? Jak jsme splnili vaše očekávání? Doporučíte nás svým známým? Ohodnoťte nás buď na našem Facebooku nebo napište e-mail na tomas@ideaface.cz. Za každý řádek budeme rádi.

Delší dobu jsem uvažovala o perfektní knihovně a jak by měla vypadat. Shodou okolností a náhody mě v jedné reportáži zaujala konstrukce poličky (pouze detail v pozadí) z vodovodních trubek  a surově zpola opracované dřevěné fošny. Geniální. Tak začalo moje pátrání po materiálu a plánování. Nejprve jsem byla odhodlaná vše vyrobit, ale nedostatek času a pohodlnost zvítězila. Nicméně po dlouhém přemýšlení a rozhodnutí jsem oslovila vás. Nastínila představu knihovny podle inspirace předchozích vašich prací a fotek z internetu. Komunikace probíhala především mailem, což mi velmi vyhovovalo i časově. Po mém schválení realizace a ceny jsme dohodli datum montáže. Vše probíhalo hladce a teď se těším pohledem na moji sbírku knih, která se neustále rozrůstá a rozrůstat bude, Do budoucna určitě uvažuji ještě o stolu s židlemi, konferenčním stolku a několika poličkách v tomto stylu. Jednoduchost konstrukce, jednoduchost materiálu. Kov je kov, dřevo je dřevo, nic si na nic nehraje. Nemohu nic než doporučit. 

Jitka P.

Jak a z čeho vybrat materiál na vysněný nábytek?

1. Nápad

Uvažujete o novém nábytku z vodovodních trubek a nenapadá vás, jak by mohl vypadat? Internet je plný nápadů. Inspirovat se můžete např. na Pinterestu nebo Instagramu. Do vyhledávání stačí napsat #pipefurniture.

2. Dřevo

K výrobě nábytku používáme několik povrchových úprav:

Opálení a kartáčování
Tato úprava zvýrazní tzv. léta. Vynikne jedinečná kresba dřeva, která dodá interiéru přírodní vzhled. Na opalované dřevo se nanáší oleje a vosky od OSMO, podle umístění nábytku.

Natření barvou po opálení a okartáčování
Novinkou v povrchových úpravách je natření barvou po opálení a okartáčování. Hodí se i do moderních interiérů.

Okartáčování na léta a natření barvou

Zestařené dřevo
Ve spolupráci s akademickým malířem Josefem Kleinerem jsme vymysleli jak dřevo zestařit. Vynalezli jsme dokonce umělého červotoče, který podtrhne krásu nových polic se starým vzhledem.


Požíváme smrkovou spárovku, na poptání je ale možné použít jakékoliv jiné dostupné dřevo buk, dub, jasan, lípa, bříza, javor a další. Z exotických dřevin je také velmi pěkná HEVEA - tvrdší než dub.

vzorky_3

TIP PRO VÁS

Pokud máte svého truhláře, který vám vyrábí například jídelní stůl a knihovnu chcete mít ve stejném duchu, může police dodat váš truhlář. My dodáme trubkový systém a vše u vás nainstalujeme.

Tuhle firmu jsem si vybrala proto, že se mi moc líbí industriální styl a sháněla jsem postel v tomto stylu. Postel Marie Terezie mě na fotkách uchvátila. Komunikace s panem Tomášem byla rychlá, příjemná a konstruktivní. Vyšel nám vstříc s rozměry i s dekorem dřeva, moc se mi líbilo to s "červotočem". Instalace proběhla v přátelském duchu, nezbyl nikde žádný nepořádek, celkově vše v naprosté pohodě. S výsledkem jsem maximálně spokojená, moc se mi líbí, jak je postel masivní a stabilní. A HLAVNĚ je strašně krásná. Moc by se nám hodila garnýž na okno u postele, takže ji určitě brzo objednám. Všem moc váš nábytek doporučuju!!!

Ajka T.

3. Trubky a doplňky

Trubky se ručně patinují. Výsledný efekt je velmi originální a jedinečný. Původní povrch trubek a litinových tvarovek je šedostříbrný a sám o sobě je také velmi pěkný. Do vlhkých prostředí jako je například koupelna je lepší povrch ošetřit ještě bezbarvým lakem. Na kompletní povrchové úpravě se domluvíme při návrhu nábytku.

Volba pro vaši firmu byla jednoznačná z důvodů požadavku na nevšední provedení bytových doplňků a nábytku s vysokou užitnou hodnotou a trvanlivostí. Neméně pak pro vytvoření industriální atmosféry interiéru s důrazem na kvalitní řemeslné zpracování kovu a dřeva do promyšleného designu. Spolupráce splnila moje očekávání. Reagoval jste na požadavky vždy rychle a ochotně. Komunikace byla velice příjemná. Instalace velkých kusů byla vámi provedena vždy precizně a bezchybně dle dohodnutých potřeb, malé doplňky jsem instaloval bez problému a bez pomoci sám. Všechny výrobky mi dělají radost a dávají obytnému prostoru neopakovatelný a osobitý charakter. Další spolupráce bude pro mě jenom potěšením.

Michael H.

Realizace u zákazníků

Máte zálusk na originální kousek do své domácnosti? Napište nám na e-mail poptavka@ideaface.cz nebo využijte kontaktní formulář níže.

Popište co nejpřesněji svou představu včetně materiálů a rozměrů, připojte odkazy nebo obrázky na nábytek, který se vám líbí a fotky místa, kde bude náš nábytek stát. Co nejdříve se vám ozveme s doplňujícími dotazy nebo rovnou s nabídkou.
    Odesláním zprávy souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.