Industriální zábradlí na zakázku: zákazník nás oslovil s poptávkou na výrobu a instalaci zábradlí z vodovodních trubek.  Potešilo nás, že zákazník bydlí kousek od naší základny v Josefově. Měli jsme tak možnost vyzkoušet pár netradičních detailů a v připadě nezdaru sjednat rychlou nápravu na naší základně.

Termín realizace: září 2021

Použité materiály: Patinované trubky 3/4"

Výroba

Měli jsme ideu, že si zábradlí nachystáme jen na segmenty a na místě to pospojujeme. Bohužel jsme zrovna měli dost smůlu na křivé závity ve fitinkách (závity ve fitinkách jsou kapitola sama pro sebe co kus to originál, většina je vyřezána pod nějakým mírným úhlem. Úplně rovné se dají najít jen těžko. Vždycky to jde ale nějak natočit, aby se to aspoň trochu srovnalo). Než se nám v dílně podařilo zábradlí vyladit tak, aby bylo alespoň trochu rovné, utekly dobré 3 hodiny. A to jsme to museli mít pořádně připevněné ke stolu. Kdybychom zábradlí opět rozložily na díly čekalo by nás to samé kolečko znovu u zákazníka.

Museli jsme tedy zábradlí v délce 2m a výšce 90 cm odmastit a napatinovat v celku. Naštěstí ještě nebylo zas tak velké aby se nedalo u zákazníka pronést až do patra.

Se schodisťovým zábradlím už takový problém nebyl. Tam začali potíže až při instalaci.

Instalace zábradlí
Industriální zábradlí
Instalace zábradlí

Instalace

Se chodišťovým zábradlím jsme měli jiný problém.

Zadání znělo, aby kopírovalo rohové schodiště bez přerušení tedy i přes roh. V hlavě jsem si to dokázal představit, ve výrobě už jsem se pak s nějakým zkoušením realnosti svých představ moc nezabýval, o to větší pak bylo moje překvapení u zákazníka na instalaci, že to nelze. Zde se velice hodila blízkost dílny cca 10 minut autem. Se zakazníkem jsme dali operativně dohromady alternativu. Já to celé ve stejný den v dílně překopal a ještě stihl doinstalovat.

S instalací zábradlí na podestě už naštěstí nebyl žádný problém, půdovky se podařilo provrtat s citem tak, že žádná nepraskla. A po přišroubování zábradlí sedělo na místě opravdu pevně.

Schodišťová madla můžete objednat i v našem eshopu a instalaci už zvládnete sami.