Výroba nábytku v industriálním a steampunk stylu na zakázku: postel, knihovna, koutek pro PlayStation, poličky, stropní svítidla, stolek pod umyvadlo, poličky s vestavěným osvětlením,... Termín realizace: od 2017 dodnes Způsob komunikace: online přes e-mail

První setkání a hned vyrábíme postel

Lukáš s Ivou nás poprvé oslovili na akci FLER OFFLINE 2017, kde jsme vystavovali nábytek z trubek vytvořený jak pro e-shop IDEAFACE, tak i na míru. Originální kousky nábytku v industriálním a steampunk stylu jim hned padly do oka, a tak se rozhodli, že si nechají pro začátek vyrobit postel ve stylu FUTON. Co nejnižší tak, aby pod ní projel robotický vysavač. A tak vznikla dnes už velmi oblíbená steampunková postel.  
industrialni-postel
industrialni-postel-vyroba
steampunk-postel

Zakázková výroba krok za krokem

  1. Nejprve vznikl návrh postele v jednoduchém 3D módu aplikace CorelDraw a Iva s Lukášem doladili detaily.
  2. Po schválení výkresu nám pár zaslal zálohu a mohlo se začít pracovat.
  3. Hotovou postel jsme přivezli do bytu rozloženou a sestavovali ji až na místě. Díky velmi odolné konstrukci snese časté rozkládání a skládání. Vydrží několik stěhování, zkrátka je ideální pro častou zátěž.
  4. Jakmile bylo předáno, odešla z IDEAFACE faktura na doplatek ceny, dopravy a montáže.

Jedeme dál. Výroba knihovny a pracovního prostoru

Iva s Lukášem byli z postele nadšeni. Opravdu se jim líbila a perfektně se na ní spalo. A tak se rozhodli pro další nábytek z naší dílny. Tentokrát pro velkou knihovnu do Lukášovy pracovny. Inspirovali se knihovnou z naší jiné realizace.  Zajímavostí je, že veškerý nábytek v pokoji měl být kotvený na stěny, aby měl robotický vysavač volné pole působnosti. Představa zákazníka: knihovna přes celou stěnu, ze které by v části u okna vybíhal stůl a přecházel na protější stěně do police na šanony. Požadavek na dřevo: neutrální barva kvůli malému prostoru pokoje.  
industrialni-knihovna
instalace-industrialni-nabytek
industrialni-nabytek-2

Výběr ze vzorníku barev

Na povrchové úpravy dřeva používáme kvalitní oleje a barvy od značky OSMO. Jejich největší výhodou (mimo velmi kvalitních a odolných povrchů) je nabídka vzorků barev. Společně s Lukášem jsme na OSMO webu vybrali ty odstíny, které s jeho představou ladily nejvíce. Do týdne jsme měli hotové vzorky, které jsme odeslali poštou. Lukáš si mohl vybrat, na které pracovní desce bude v budoucnu pracovat.

Zaměření zdarma

Mezitím se v rekonstruovaném bytě Ivy a Lukáše dokončovaly poslední práce. Jakmile byly hotové omítky, vyrazili jsme na zaměření prostor pro budoucí knihovnu. Zaměření bylo zdarma. Hned po tanci s metrem jsme společně s Lukášem načrtli rozložení knihovny a jelo se do dílny připravit konkrétní nabídku.

Výroba a instalace – 2 měsíce a 2 dny

Výroba trvala 2 měsíce. Po dokončení poslední trubky jsme knihovnu vyrazili nainstalovat. Instalace zabrala 2 dny. Proběhla bez jediné komplikace a naprosto čistě. Po namontování jsme po sobě ještě uklidili a na páru tedy zbylo jen vytáhnout knihy a šanony z krabic a nastěhovat se do připravených poliček.

realizace-lukas-iva-knihovna
knihovna.1
knihovna-2

Výroba stropního svítidla na zakázku

Iva s Lukášem se do našeho nábytku v industriálním a steampunk stylu skutečně zamilovali. A aby k sobě celý byt pěkně ladil, bylo potřeba vytvořit jednoduché stropní svítidlo. To už jsme vymýšleli při kávě. Napadlo nás seříznout podélně trubku a instalovat do ní LED pásek. Ten by byl namířený do stropu a odražené světlo by osvětlovalo pokoj a chodbu. S touto myšlenkou Tomáš dál pracoval a v dílně pak ladil detaily, způsob uchycení atd. Nakonec vzniklo něco úchvatného. Vyrobili jsme 2 svítidla. Jedno do pracovny ke knihovně a druhé do chodby, které je ve tvaru „U“ a měří téměř 5 metrů.
industrialni-svetlo-zakazkova-vyroba
industrialni-svetlo-kuchyne
industrialni-svetlo

Další kousek do bytu – komoda z trubek

Další velkou věcí, na kterou jsme si podali s párem ruku, byla komoda. Iva s Lukášem už nám důvěřovali natolik, že nám svěřili celou realizaci od návrhu až po výrobu. Důležitá pro nás byla zejména bytelnost konstrukce, aby tento kus nábytku vydržel úplně všechno. Základem se tak staly kvalitní pojezdy HETTICH Silent s tichým dorazem a pevné spoje. Takže se nestane, aby se jednoho dne komoda rozklížila a rozvrzala.  
industrialni-komoda
industrialni-komoda-vyroba
industrialni-komoda-zakazkova-vyroba

Návrh a výroba herního koutu

V roce 2018 nás Lukáš oslovil s požadavkem na návrh a výrobu herního koutu. Měl hodně konkrétní představu. Hodně prostoru na CD a DVD a PlayStation na bezpečném místě (okolo koutu se v těsné blízkosti často prochází). Jeho představy jsme přetavili do reality a vznikl tento originální, a hlavně praktický prostor.  
industrialni-policka
industrialni-herni-kout
stojan

Další drobnosti s důrazem na minimalismus

Tento rok jsme se s Ivou zaměřili na doladění detailů. Vyrobili jsme skříňku pod umyvadlo a kuchyňské police s vestavěným osvětlením.
industrialni-policka-umyvadlo
industrialni-nabytek-pod-umyvadlo
industrialni-svetlo-kuchyne

Kromě postele, knihovny s pracovním prostorem, svítidel, komody, herního koutu a dalších výše zmíněných kousků nábytku jsme vyrobili ještě pár drobností s důrazem na maximální vzdušnost a minimalismus. Díky tomu se nám podařilo opticky nafouknout byt. Z prostoru o celkové výměře 90 m2 tak vznikl velmi osobitý byt, který působí dojmem útulné industriální haly.