Výroba nábytku v industriálním a steampunk stylu na zakázku: postel, knihovna, koutek pro PlayStation, poličky, stropní svítidla, stolek pod umyvadlo, poličky s vestavěným osvětlením,...

Termín realizace: od 2017 dodnes

Způsob komunikace: online přes e-mail

První setkání a hned vyrábíme postel

Lukáš s Ivou nás poprvé oslovili na akci FLER OFFLINE 2017, kde jsme vystavovali nábytek z trubek vytvořený jak pro e-shop IDEAFACE, tak i na míru.

Originální kousky nábytku v industriálním a steampunk stylu jim hned padly do oka, a tak se rozhodli, že si nechají pro začátek vyrobit postel ve stylu FUTON. Co nejnižší tak, aby pod ní projel robotický vysavač. A tak vznikla dnes už velmi oblíbená steampunková postel.

 

industrialni-postel
industrialni-postel-vyroba
steampunk-postel

Zakázková výroba krok za krokem

  1. Nejprve vznikl návrh postele v jednoduchém 3D módu aplikace CorelDraw a Iva s Lukášem doladili detaily.
  2. Po schválení výkresu nám pár zaslal zálohu a mohlo se začít pracovat.
  3. Hotovou postel jsme přivezli do bytu rozloženou a sestavovali ji až na místě. Díky velmi odolné konstrukci snese časté rozkládání a skládání. Vydrží několik stěhování, zkrátka je ideální pro častou zátěž.
  4. Jakmile bylo předáno, odešla z IDEAFACE faktura na doplatek ceny, dopravy a montáže.

Jedeme dál. Výroba knihovny a pracovního prostoru

Iva s Lukášem byli z postele nadšeni. Opravdu se jim líbila a perfektně se na ní spalo. A tak se rozhodli pro další nábytek z naší dílny. Tentokrát pro velkou knihovnu do Lukášovy pracovny. Inspirovali se knihovnou z naší jiné realizace.  Zajímavostí je, že veškerý nábytek v pokoji měl být kotvený na stěny, aby měl robotický vysavač volné pole působnosti.

Představa zákazníka: knihovna přes celou stěnu, ze které by v části u okna vybíhal stůl a přecházel na protější stěně do police na šanony.

Požadavek na dřevo: neutrální barva kvůli malému prostoru pokoje.

 

industrialni-knihovna
instalace-industrialni-nabytek
industrialni-nabytek-2

Výběr ze vzorníku barev

Na povrchové úpravy dřeva používáme kvalitní oleje a barvy od značky OSMO. Jejich největší výhodou (mimo velmi kvalitních a odolných povrchů) je nabídka vzorků barev. Společně s Lukášem jsme na OSMO webu vybrali ty odstíny, které s jeho představou ladily nejvíce. Do týdne jsme měli hotové vzorky, které jsme odeslali poštou. Lukáš si mohl vybrat, na které pracovní desce bude v budoucnu pracovat.

Zaměření zdarma

Mezitím se v rekonstruovaném bytě Ivy a Lukáše dokončovaly poslední práce. Jakmile byly hotové omítky, vyrazili jsme na zaměření prostor pro budoucí knihovnu. Zaměření bylo zdarma. Hned po tanci s metrem jsme společně s Lukášem načrtli rozložení knihovny a jelo se do dílny připravit konkrétní nabídku.

Výroba a instalace – 2 měsíce a 2 dny

Výroba trvala 2 měsíce. Jakmile byla připravená poslední trubka, vyrazili jsme knihovnu namontovat. Instalace zabrala 2 dny. Proběhla bez jediné komplikace a naprosto čistě. Po namontování jsme po sobě ještě uklidili a na páru tedy zbylo jen vytáhnout knihy a šanony z krabic a nastěhovat se do připravených poliček.

realizace-lukas-iva-knihovna
knihovna.1
knihovna-2

Výroba stropního svítidla na zakázku

Iva s Lukášem se do našeho nábytku v industriálním a steampunk stylu skutečně zamilovali. A aby k sobě celý byt pěkně ladil, bylo potřeba vytvořit jednoduché stropní svítidlo. To už jsme vymýšleli při kávě. Napadlo nás seříznout podélně trubku a instalovat do ní LED pásek. Ten by byl namířený do stropu a odražené světlo by osvětlovalo pokoj a chodbu. S touto myšlenkou Tomáš dál pracoval a v dílně pak ladil detaily, způsob uchycení atd. Nakonec vzniklo něco úchvatného.

Vyrobili jsme 2 svítidla. Jedno do pracovny ke knihovně a druhé do chodby, které je ve tvaru „U“ a měří téměř 5 metrů.

industrialni-svetlo-zakazkova-vyroba
industrialni-svetlo-kuchyne
industrialni-svetlo

Další kousek do bytu – komoda z trubek

Další velkou věcí, na kterou jsme si podali s párem ruku, byla komoda. Iva s Lukášem už nám důvěřovali natolik, že nám svěřili celou realizaci od návrhu až po výrobu. V zadání tak byly jen rozměry. Důležitá pro nás byla zejména bytelnost konstrukce, aby tento kus nábytku vydržel úplně všechno. Základem se tak staly kvalitní pojezdy HETTICH Silent s tichým dorazem a pevné spoje. Takže se nestane, aby se jednoho dne komoda rozklížila a rozvrzala.

 

industrialni-komoda
industrialni-komoda-vyroba
industrialni-komoda-zakazkova-vyroba

Návrh a výroba herního koutu

V roce 2018 nás Lukáš oslovil s požadavkem na návrh a výrobu herního koutu. Měl hodně konkrétní představu. Hodně prostoru na CD a DVD a PlayStation na bezpečném místě (okolo koutu se v těsné blízkosti často prochází). Jeho představy jsme přetavili do reality a vznikl tento originální, a hlavně praktický prostor.

 

industrialni-policka
industrialni-herni-kout
stojan

Další drobnosti s důrazem na minimalismus

Tento rok jsme se s Ivou zaměřili na doladění detailů. Vyrobili jsme skříňku pod umyvadlo a kuchyňské police s vestavěným osvětlením.

industrialni-policka-umyvadlo
industrialni-nabytek-pod-umyvadlo
industrialni-svetlo-kuchyne

Kromě postele, knihovny s pracovním prostorem, svítidel, komody, herního koutu a dalších výše zmíněných kousků nábytku jsme vyrobili ještě pár drobností s důrazem na maximální vzdušnost a minimalismus. Díky tomu se nám podařilo opticky nafouknout byt. Z prostoru o celkové výměře 90 m2 tak vznikl velmi osobitý byt, který působí dojmem útulné industriální haly.